Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2012

Γ.Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ - Γ.Σ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 53-64

Άλλη μια ήττα γνώρισε η  ομάδα των Τιτάνων Παλαμά από  την ομάδα της Νίκης Βόλου στο φιλικό παιχνίδι που έγινε μεταξύ τους την Πέμπτη 27/9.

Η ομάδα του Παλαμά παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ  κατάφερε να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με τη διαφορά  στο +7, το ίδιο καλό μπάσκετ συνεχίστηκε  μέχρι το ημίχρονο  με την ομάδα των Τιτάνων να προηγείται 29-27.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Νίκης Βόλου ανέβασε στροφές και έφερε τη διαφορά υπέρ της στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου στο +16,η ομάδα του Παλαμά κατάφερε να πλησιάσει στο τέταρτο δεκάλεπτο αλλά το τέλος του παιχνιδιού βρήκε τους φιλοξενούμενους νικητές με σκορ 53-64.

Τα δεκάλεπτα: 21-14, 29-27, 37-53, 53-64

Επόμενο φιλικό παιχνίδι που θα 'ναι και το τελευταίο πριν την έναρξη του πρωταθλήματος την Τρίτη 4/10 στις 18:00 στο κλειστό γυμναστήριο Παλαμά με αντίπαλο την ομάδα της Καλαμπάκας.