Παρασκευή 21 Σεπτεμβρίου 2012

Α.Ο.ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ - Γ.Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 57-67

Ήττα εντός έδρας για το Φοίνικα που έχασε στο κλειστό του Αγίου Θωμά από τους Τιτάνες Παλαμά με 57-67.

Το α' δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ χωρίς καμία τους να μπορέσει να πάρει διαφορά μεγαλύτερη των 4 πόντων. Και στη β' περίοδο ο ρυθμός παρέμεινε ο ίδιος με το σκορ και το θέαμα να παραμένουν σε χαμηλά επίπεδα.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ
Στο β' ημίχρονο οι Τιτάνες ήταν καλύτεροι, κατάφεραν και ξέφυγαν στο σκορ με 30-36 στο 25' και 31-41 στο 26', φτάνοντας την υπέρ τους διαφορά στο +13 στο 28' (34-47). Ο Φοίνικας πλησίασε στο 43-50 στο 31' αλλά δε μπόρεσε να μειώσει κι άλλο τη διαφορά. Οι Τιτάνες κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα στο σκορ (η διαφορά κυμαινόταν από 7 έως 12 πόντους), επικρατώντας τελικά με 57-67.

Τα δεκάλεπτα: 14-13, 27-26, 41-50, 57-67.
Φοίνικας: (Γιασάρης) Αθανασόπουλος, Μανώλας, Λιάκος, Γοργόλης, Γκαγκανάσιος, Αποστολάκης, Σαριμπαλίδης, Τσούμας, Λούβαρης.