Τρίτη 13 Νοεμβρίου 2012

Α.Σ.ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - Γ.Σ.ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 61-63

Πρώτη νίκη με σπουδαία εμφάνιση εκτός έδρας, εις βάρος της πρωτοπόρου μέχρι χθες Νίκης Αμαρουσίου, πέτυχε ο ΓΣ Χαλανδρίου στην 4η αγωνιστική της Γ Εθνικής Κατηγορίας (11-11-2012) με 63-61 (40-24).
Η ομάδα του Χαλανδρίου άρχισε εξαιρετικά τον αγώνα και με συμμετοχή από όλους τους παίκτες της προηγήθηκε στο ημίχρονο με 40-24 (α δεκάλεπτο 22-14)!
Στο τρίτο δεκάλεπτο λάθη των παικτών του Χαλανδρίου και η αναμενόμενη πίεση των παικτών της Νίκης έφεραν την μείωση της διαφοράς στο καλάθι (53-51). Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο αγώνας κύλισε με τους φιλοξενούμενους να είναι μεν μπροστά αλλά με 2-3 πόντους μόνο διαφορά. Τελικά με πολύ δύναμη στην άμυνα, η ομάδα του Χαλανδρίου πήρε τη νίκη με 63-61.

Τα δεκάλεπτα: 14-22, 24-40, 51-53, 61-63.
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Ραχωβίτσας): Λαμπρόπουλος, Κακαβάς 7, Γεωργακόπουλος 3, Γαπκιάδης 8 (1), Κοντογιάννης 12, Κυπριτζόγλου 10, Γιαουρτόγλου 3 (1), Γιατράκος, Οτουντζίδης 2, Τσέκενης 2, Δέλιος 14 (1), Μητρόπουλος.
ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Καρούτζος): Μπάρτζος 9 (2), Γιαννάκης 3, Βαρσάμος 5 (1), Πετριανίδης 13 (1), Σβορώνος 5 (1), Κωνσταντώνης 5, Λουγιάκης 9 (1), Ευαγγελίτσης 14.