Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2012

Α.Ο.ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ - Α.Σ.ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 76-84

Δεν τα κατάφερε ο FMS Aστέρας στο χθεσινό παιχνίδι καθώς ηττήθηκε από τον Ηρακλή Κοζάνης με 76-84 .
Το παιχνίδι είχε πολλές διακυμάνσεις .Ο Ηρακλής Κοζάνης μπήκε δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο και ελέγχοντας τα ριμπάουντ κατάφερε να πάρει μια διαφορά 12 πόντων.
Στο β΄ δεκάλεπτο η Λαρισινή ομάδα προσπάθησε να αντιδράσει αλλά το μόνο που κατάφερε είναι να μειώσει κάπως την διαφορά στο τέλος του α΄ ημιχρόνου στους 8 πόντους(34-42).
Στο β΄ ημίχρονο ο FMS Αστέρας ανέβασε την απόδοση του και κατάφερε να περάσει μπροστά 1 πόντο  5 λεπτά πριν το τέλος κάνοντας το παιχνίδι ντέρμπι.
Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού ο Ηρακλής πήρε ξανά ένα προβάδισμα 8 πόντων που το κράτησε μέχρι το τέλος.
Aπό τον Αστέρα διακρίθηκαν οι Λάππας,Μηλιώνης,Χαιρετίδης και Τσιαβές , ενώ από τον Ηρακλή Κοζάνης οι Μιχαηλίδης, Μαυρίδης και Χατζηκυριακίδης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 76-84
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:12-23, 34-42, 58-59, 76-84
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μπουλιάκης): Μπάρμπας, Τσιαβές 5, Μηλιώνης 13 (3), Κυριακόπουλος 1, Χαιρετίδης 4 (1), Γούλας 15 (2), Μίχος 17, Τριανταφύλλου 4, Λάππας 17 (1), Γαλάνης, Πάντος.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης):  Τολιόπουλος 10 (3), Ντισλής 15 (3),Μιχαηλίδης 20 (2), Μαυρίδης 18, Σαμουρέλης 6, Χατζηκυριακίδης 15, Τράγιας, Σταθόπουλος, Τσακμάκης, Τσεκούρας, Τσιόγκας, Τερόλι.