Τρίτη 13 Νοεμβρίου 2012

Α.Σ.ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - Γ.Σ.ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 85-71

Την ήττα γνώρισε η ομάδα των ΤΙΤΑΝΩΝ ΠΑΛΑΜΑ από τον ΗΡΑΚΛΗ ΚΟΖΑΝΗΣ στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Γ΄εθνικής κατηγορίας σ ένα αγώνα όπου η ομάδα του Παλαμά έδειξε ένα κακό εαυτό με λάθη,αστοχία και ατυχία τόσο επιθετικά όσο και  αμυντικά.

Στο πρώτο δεκάλεπτο και με μοναδική επιθετική απειλή για την ομάδα των Τιτάνων τον Παπακώστα που σκόραρε τους 11 από τους 14 πόντους του δεκαλέπτου έκλεισε με σκορ 19-14

Στο δεύτερο δεκάλεπτο και με επανειλημμένα λάθη η ομάδα του Ηρακλή άρχισε να παίρνει διαφορά στο παιχνίδι με τους Τιτάνες να σκοράρουν για το δεύτερο δεκάλεπτο μετά από 5΄αγωνιστικά λεπτά αλλά με την άμυνα να μη δείχνει καμία συγκέντρωση η διαφορά ανέβηκε κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 42-26.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Παλαμά άρχισε να ανεβάζει στροφές επιθετικά που εκτός από τον Παπακώστα στο σκοράρισμα και οι υπόλοιποι παίχτες ανέβηκαν  αλλά με ένα συνεχόμενο κακό πρόσωπο αμυντικά δεν κατάφερε να απειλήσει την ομάδα της Κοζάνης.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο συνεχίστηκε ο ίδιος ρυθμός μέχρι τα μισά του δεκαλέπτου όπου η ομάδα των Τιτάνων κατάφερε να πλησιάσει στο σκορ 79-71 αλλά και για άλλη μια φορά η αστοχία  και οι λάθος  επιλογές επιθετικά και αμυντικά φέραν το τελικό 85-71.

Τα δεκάλεπτα: 19-14,42-26,65-51,85-71.

Ηρακλής Κοζάνης:(Τσιλίνης)Τολόπουλος 15(3),Ντισλής 20(2),Μιχαηλίδης 15(1) Σταθόπουλος 6, Μαυρίδης18(1),Σαμουρέλης  7,Χατζηκυριακίδης 4,Τσακμάκης,Δούμας,Τερολά’ι,Τσεπούρας

Τιτάνες Παλαμά(Αρχοντούλης-Γερόπουλος)Τσιάπουλας 6(1),Βαιδάκης 7(1),Γιωτόπουλος 3,Τσέλιος 12(1), Καρπούζας5(1), Παπαγιάννης 6,  Παπακώστας 28(1),Γκαντιάς 4,Αναγνωστόπουλος,Κουτρούλης,Φούντας,Μακρής.