Τρίτη 6 Νοεμβρίου 2012

Α.Σ.ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΟΡΦΕΑΣ ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ 69-66

Το τραγικό του πρώτο ημίχρονο πλήρωσε ο Ορφέας στο οποίο οι παίκτες του κ. Κοκολιού ήταν σε άλλο γήπεδο ενώ στο δέυτερο επιχείρησαν την μεγάλη ανατροπή αλλά δεν τα κατάφεραν και ηττήθηκαν με 69 - 66 .

Το 1ο ημίχρονο ήταν εφιαλτικό με τους παίκτες της Δράμας να κάνουν ότι θέλουν μέσα στο παρκέ ενώ από πλευράς Ορφέα μόνο ο Εμμανουήλ πάλευε για να κρατήσει την ομάδα κοντά στο σκορ .
     Ο κ. Κοκολιός ανακάτευε την τράπουλα προσπαθώντας να βρει λύσεις χωρίς όμως αποτέλεσμα και έτσι το ημίχρονο έληξε 40 - 18 .

Στο 2ο μισό εμφανίστηκε ένας άλλος Ορφέας αυτή τη φορά μεταμορφωμένος προς το καλύτερο. Με ώριμο παιχνίδι στην επίθεση και πίεση στην άμυνα , ο Νέος Σκοπός ροκάνισε την διαφορά φτάνοντας την στους 10 με τους Χατζηπέτρου και Καδή να είναι άξιοι συμπαραστάτες του Εμμανουήλ και το 3ο δεκάλεπτο να κλείνει 47 - 37 .
     Στην τελευταία περίοδο ο Ορφέας πάλεψε για την ολική ανατροπή . Μείωσε στο καλάθι 8 δεύτερα πριν το τέλος( 68 - 66 ),έκανε αμέσως φάουλ με τον παίκτη της Δράμας να ευστοχεί στην 2η και να κάνει το 69 - 66 το οποίο όμως έμελλε να είναι και το τελικό σκορ καθώς στην τελευταία επίθεση κι ενώ η Δράμα δεν έκανε φάουλ , ο Τσανάκας αστόχησε σε τρίποντο υπό πίεση .

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ –  ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ 69-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-7, 40-18, 47-37, 69-66
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Θεοδωρίδης): Θεοδωρίδης 5, Μανιώτης 13, Στυλίδης 15, Γαιτανίδης 2, Χατζηνικολάου 1, Μούκας , Μελισσαρίδης Λ. 16 (2), Τοσουνίδης 4, Γουδούτσης 3, Εξουζίδης, Μελισσαρίδης Σ. 10 (1), Λοϊσιος , Εελευθεριάδης.
ΟΡΦΕΑΣ ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ (Κοκολιός): Ντίκογλου 2, Γεωργαντζάς , Σουλούγκας 4, Τσανάκας 4, Καδής 19, Χατζηπέτρου 17, Εμμανουήλ 20, Κατσικάς, Γκουτζιομήτρος 2, Σκουλίδης, Πατήνιος, Τερζής, Τεβετζίδης 1, Σπόνδης, Καρακώστας.