Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

Α.Γ.Σ.ΙΩΑΝΝΙΝΑ - ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 61-74

Οι Διόσκουροι επικράτησαν με 61-74 των Ιωαννίνων συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις και πλέον παγιώνονται στο ρετιρέ της Γ΄ Εθνικής.

Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες όσον αφορά στην ποιότητα καθώς τα Γιάννενα έδιναν ψυχή και σώμα για την νίκη. Ωστόσο το αποτέλεσμα είναι αυτό που μετράει.
Η άμυνα ήταν για μια ακόμα φορά το πρώτο όπλο των Διόσκουρων. Μιας και στο 1ο ημίχρονο τα Ιωάννινα κατόρθωσαν μετά δυσκολίας να πετύχουν 27 πόντους παρά τις φιλότιμες προσπάθειές τους. Που όπως τόνισε και ο προπονητής τους είναι πολύ δύσκολο να διασπάσεις αυτήν την πολύπλοκη άμυνα.
Σκληρό παιχνίδι με πολλά φάουλ κλειστές άμυνες όλα τα σουτ έγιναν υπό μεγάλη πίεση και για τις 2 ομάδες. Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες παρά την απουσία του Βασίλη Μπάμπου που λόγω στρατιωτικών υποχρεώσεων δεν αγωνίστηκε.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-17, 27-36, 44-58, 61-74
Διαιτητές: Ξέρας, Καρακώστας
ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Τσουκανέλης): Πανταζής 1, Πρέντζας 4 (1), Κοντός 21(4),Αντωνίου,
Κατσαπρακάκης, Μαυρογιάνης 3, Μάκης 4, Μάτζιος 8, Παπαγγέλης 2,Αυγερινός 18 (3).
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ (Χωλόπουλος): Κατσέλας 2, Σισμάνης 17 (1), Βλάχος 12 (1), Μπαταούλας 10, Γκοτζαγιάννης 26, Καραγιαννίδης 8 (2), Μακρής 1, Καρανώτας.