Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

Α.Γ.Ε.ΖΑΚΥΝΘΟΥ - ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 64-68

Την πρώτη της ήττα γνώρισε η ΑΓΕΖ από τον Πόλις Καλλιθέας με 68-64 στην Παναγούλα, παρά το γεγονός ότι έπαιξε καλά και κατά διαστήματα ήταν μπροστά στο σκορ.
Συγκεκριμένα το πρώτο ημίχρονο  βρήκε την ΑΓΕΖ μπροστά στο σκορ με 34-32 αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν την άφησαν να ξεφύγει στο σκορ και σε συνδυασμό με την ευστοχία και το καθαρό μυαλό στο β’ ημίχρονο, κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.
Επίσης, οι φιλοξενούμενοι ήταν ιδιαίτερα εύστοχοι στις βολές ειδικά στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, γεγονός που συνέβαλε σε αυτήν την «oριακή»  νίκη.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 20-16, 14-16, 18-18, 12-18
Διαιτητές: Σταθόπουλος και Γιώτη.
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ (Γιώργος Σκροπολίθας): Χρύσης 14 (1), Κοτσέτας 17 (2 ), Χαϊκάλης 3, Τσιρώνης 7 (2 ), Μπονίκος 6, Χαλβατζής 9, Μυλωνάς 2, Τζινόπουλος 6, Ζάγκλας, Κλάδης.

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παναγιώτης Ζωντός): Μογδανίδης 7 (1 ), Σιγλετός 2, Παντελιάδης 20, Καραλής 9 (1 ), Δεληζιώτης 3, Κασπαριάν 6, Λάμπος 2, Βαμβακάς 6, Μαρκόπουλος 13, Καρυδάκος.