Τρίτη 13 Νοεμβρίου 2012

Α.Ο.ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - Α.Ο.ΚΑΛΑΜΑΤΑ '80 79-70

Παρ’ όλο που η ομάδα της Καλαμάτας ’80 ξεκίνησε δυνατά και έφτασε να προηγείται στο πρώτο δεκάλεπτο με 11-25 καθώς επίσης και με 30-39 στο ημίχρονο, στη συνέχεια δεν «άντεξε» και ηττήθηκε τελικά με 79-70 στο Κρανίδι από την τοπική ομάδα.
Ο νικητής του αγώνα κρίθηκε μετά από πεντάλεπτη παράταση όπου και οι γηπεδούχοι με ανεβασμένη ψυχολογία μιας και κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση βρήκαν πιο εύκολα το δρόμο για το αντίπαλο καλάθι.

ΚΡΑΝΙΔΙ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80 79-70 (65-65 κ.α.)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-25, 30-39, 50-51, 65-65 (κ.α.), 79-70.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσαρούχα – Πολυχρόνης.
ΚΡΑΝΙΔΙ (Καλαϊτζάκης): Θωμάς 12 (1), Γιαννακόπουλος 13 (1), Καλογιάννης 8 (1), Προσίλης 17 (3), Κοντογιάννης 13 (1), Ευστρατίου Παν. 10, Ευστρατίου Π. 2, Πουλής .2
ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80 (Αβδάλας): Φωτεινάκης 7 (2), Λυκούδης 5, Κάτσαρης 7 (1), Μαλαφέκας 5, Βούλγαρης 10, Αρβανίτης, Κοντόπουλος 7 (1), Πολιτόπουλος 7, Μπάκας 18 (1).