Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - Α.Γ.Ε.ΖΑΚΥΝΘΟΥ 71-90

Η Ζάκυνθος παρουσιάστηκε καλύτερη από τον Κεραυνό, εγκλώβισε την ομάδα του Αιγίου και έφτασε στην σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 71-90.
Οι παίκτες του Γιώργου Σκροπολίθα μπήκαν από την αρχή πιο αποφασιστικά στο ματς και κατάφεραν στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου να προηγούνται με 15-26. Η διαφορά υπέρ της Ζακύνθου εκτοξεύτηκε στην δεύτερη περίοδο, με τον Κεραυνό να μην είναι σε θέση να ακολουθήσει τον ρυθμό των φιλοξενούμενων. Το σκηνικό δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο και έτσι η Ζάκυνθος έφτασε σε μια σπουδαία νίκη, η οποία έχει και μεγάλη βαθμολογική σημασία, μιας και οι δύο ομάδες πριν την μεταξύ τους αναμέτρηση ήταν ισόβαθμες.