Τρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012

Α.Σ.ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ - Γ.Σ.ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 92-86

Την ήττα γνώρισαν οι Τιτάνες Παλαμά εκτός έδρας από το Άργος Ορεστικό στην παράταση του αγώνα.

Παίζοντας καλό μπάσκετ στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού η ομάδα του Παλαμά δεν κατάφερε να κρατήσει τη διαφορά που είχε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου αλλά και στα μέσα του τετάρτου δεκαλέπτου όταν βρισκόταν στο  +8, ετσι η ομάδα του Ορεστικού πέρασε μπροστά με 3 πόντους δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του κανονικού αγώνα όπου εκεί με μια βόμβα ο Τσέλιος ευστόχησε σε σουτ τριών πόντων στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Στην παράταση η ομάδα των Τιτάνων κατάφερε να προηγηθεί με +5 όμως και πάλι η ομάδα του Ορεστικού βρήκε τη λύση να περάσει  μπροστά και με δυο συνεχόμενα σουτ τριών πόντων έκλεισαν το ματς με το τελικό σκορ 92-86.

Το Δ.Σ του Γ.Σ.ΤΙΤΑΝΩΝ ΠΑΛΑΜΑ συγχαίρει τους αθλητές και  τον προπονητή της ομάδος για το πάθος και την προσπάθεια τους  και ευχαριστεί όλο το φίλαθλο κόσμο (όπως πάντα και οι ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΙ της ομάδος) που ακολούθησε την αποστολή και συμπαραστάθηκε στην ομάδα για άλλη μια φορά!!!

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  16-16,  26-34,  50-53,  78-78(κ.α),  92-86.

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Δημητριάδης): Ζυγούρας 14 (4), Ψάλτου 16, Τζαγκαρούλης 6, Παντελίδης, Κόττας 8, Βογιατζής 13 (3), Σταϊος 7 (1), Μιχαηλίδης 11 (3), Πανταζής  17 (2),Πουλιώνης,Βασαδής,Κοντόπουλος.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛAΜΑ. (Χαντζιάρας): Τσιάπουλας, Βαϊδάκης 12, Τσέλιος 24 (4), Γιωτόπουλος, Αναγνωστόπουλος 6 (1), Αντωνίου 6, Φούντας 2, Καρπούζας 2, Μακρής, Παπαγιάννης 4, Παπακώστας 16 (1), Γκαντιάς 14 (2).