Τρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012

Α.Ο.ΑΓΡΙΝΙΟΥ - Γ.Σ.ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 76-74

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε ο αγώνας της ομάδας του Γ.Σ.Χαλανδρίου στο Αγρίνιο, με το τελικό σκορ να δίνει τη νίκη στους γηπεδούχους με 76-74.
Κατά τη διάρκεια του αγώνα η ομάδα του Χαλανδρίου ήταν πίσω στο σκορ με 5-7 πόντους. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και έφεραν τον αγώνα στα ίσα, με αποτέλεσμα μια διαφορά 1-2 πόντων να εναλλάσσεται ανάμεσα στις δυο ομάδες. Οι παίκτες του Αγρινίου ήταν πιο εύστοχοι στα τελευταία σουτ καταφέρνοντας να πάρουν τη νίκη.
Καλύτερος από τους γηπεδούχους ο Μανδαλάκης με 30 πόντους ενώ πρώτος σκόρερ του Χαλανδρίου ο Μ. Ευαγγελίτσης με 29 πόντους.

Αγρίνιο - Χαλάνδρι 76-74
Διαιτητές: Κρεσταινίτης - Λογοθέτης.
Τα δεκάλεπτα: 16-19, 40-35, 61-54, 76-74.
ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος): Καλαπανίδας 12, Σταυρόπουλος 4, Μπαρούχας 14 (2), Μανδαλάκης 30 (5), Λαμπρόπουλος 9, Μπάλλας, Ντόβας 7 (1).
ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Καρούτζος): Μωραΐτης, Μπάρτζος 8 (2), Παπαδόπουλος , Βαρσάμος 2, Πετριανίδης 4 (1), Σβορώνος 10, Κωνσταντώνης 16 (3), Λουγιάκης 5, Ευαγγελίτσης 29.