Τετάρτη 30 Ιανουαρίου 2013

Γ.Σ.ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 55-61

Δεύτερη απρόσμενη ήττα εντός έδρας - μετά από αυτήν στον 1ο γύρο από την ομάδα της Καλαμάτας - από την ομάδα του Κεραυνού Αιγίου με 55-61 υπέστη η ανδρική ομάδας του Γ.Σ.Χαλανδρίου στον πρώτο αγώνα του 2ου γύρου του Πρωταθλήματος της Γ Εθνικής Κατηγορίας.
Μέχρι το 15 λεπτό οι γυπεδούχοι παρέπαιαν, αφήνοντας τους αντιπάλους τους να επιβάλουν τον ρυθμό τους και να προηγηθούν με 20-10 στο πρώτο δεκάλεπτο και να ανεβάσουν τη διαφορά στο 34-18. Εκεί το Χαλάνδρι έτρεξε ένα 10-4 με αποτέλεσμα το σκορ του ημιχρόνου να είναι 28-38.
Στο τρίτο δεκάλεπτο η εμφάνιση των γηπεδούχων βελτιώθηκε και η διαφορά μειώθηκε γρήγορα με αποτέλεσμα το σκορ στο 30' να είναι 44-47. Ενα γρήγορο τρέξιμο στο πρώτο 3λεπτο της 4ης περιόδου έφερε την πρώτη -και μοναδική - αντιστροφή του σκορ με την ομάδα του ΓΣ Χαλανδρίου να περνάει μπροστά 48-47 και να ελπίζει για τη νίκη. Όμως πάλι πολλά λάθη των γηπεδούχων έφεραν το σκορ  48-52 και 52-58. Ενα τρίποντο του Βαρσάμου στα 30'' πριν τη λήξη έκανε το σκορ 55-58, αλλά το Αίγιο εύστοχο στις βολές κράτησε τη νίκη με το τελικό 55-61.
 Χαλάνδρι - Κεραυνός Αιγίου 55-61
Διαιτητές: Μακρής - Γιαννακουδάκης.
Τα δεκάλεπτα: 10-20, 28-38, 44-47, 55-61.
ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Καρούτζος): Μωραϊτης, Μπάρτζος 10 (2), Βαρσάμος 5 (1), Πετριανίδης 8, Σβορώνος 2, Κωνσταντώνης 10 (2), Λουγιάκης 6, Ευαγγελίτσης 14.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ (Δεράος): Δαουλάρης 21 (3), Κορακιανίτης 2, Τσενεμπής 4, Κεφαλάς 11 (1), Ζεγκίνογλου 2, Τσεκλένης 3 (1), Λάφης 8, Μοσχοβάκης 10 (1).