Παρασκευή 4 Ιανουαρίου 2013

Α.Ο.ΦΟΙΝΙΞ ΛΑΡΙΣΑΣ - Α.Ο.ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 72-84

ΦΟΙΝΙΚΑΣ MORENA-ΑΣΤΕΡΑΣ

ην ήττα γνώρισε ο Φοίνικας Morena στο κλειστό του Αγίου Θωμά από τον Αστέρα στο σημερινό φιλικό παιχνίδι. Ο Αστέρας ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και νίκησε δίκαια.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Φοίνικας και Αστέρας συμβάδιζαν στο σκορ με το Φοίνικα να παίρνει στο 6' μία μικρή διαφορά 6 πόντων (20-14) και να κλείνει προηγούμενος την περίοδο με 25-22. Στο β' δεκάλεπτο ο Αστέρας πέρασε γρήγορα μπροστά στο σκορ δημιουργώντας μία υπέρ του διαφορά την οποία και κράτησε μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου. Ο Αστέρας με περισσότερο πάθος κατάφερε να διατηρήσει μία διαφορά 7-14 πόντων σε όλο το β' ημίχρονο επικρατώντας τελικά με 72-84.
Τα δεκάλεπτα: 25-22, 35-43, 52-61, 72-84.
Φοίνικας: (Γιασάρης) Βλαχούλης, Αθανασόπουλος 13, Μανώλας, Λιάκος 5, Γοργόλης 4, Γκαγκανάσιος 8, Αποστολάκης 16, Σαριμπαλίδης 9, Τσούμας 4, Τσιαμπαλής 12 (2), Τσιτσιβάς, Κουβελάς.
Αστέρας: (Μπουλιάκης) Μπάρμπας 6 (2), Μίχος 13, Γούλας 19 (2), Λάππας 13 (3), Μηλιώνης 6 (2), Χαιρετίδης 6, Κυριακόπουλος 3 (1), Τσιαβές 7, Τριανταφύλλου 6, Γαλάνης 2, Πασχάλης 3 (1).