Τετάρτη 30 Ιανουαρίου 2013

Γ.Σ.ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΟΡΦΕΑΣ ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ 74-66

Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε ο Ορφέας απέναντι στην πρωτοπόρο ομάδα του πρωταθλήματος και ηττήθηκε με 74 – 66 .
Οι παίκτες του κ. Κοκολιού ξεκίνησαν καλά παίζοντας καλή άμυνα και περιορίζοντας τον Μουλάκη, βρίσκοντας ταυτόχρονα λύσεις και στην επίθεση με το 1ο δεκάλεπτο να κλείνει 15 – 16 υπέρ του Ορφέα .
Με τον ίδιο τρόπο κύλησε και η 2η περίοδος με τις δυο ομάδες να παίρνουν την άγουσα για τα αποδυτήρια με σκορ 39 – 35 υπέρ των γηπεδούχων .
Στο 2ο ημίχρονο η Ελευθερούπολη μπήκε πολύ δυνατά και με γρήγορο μπάσκετ και πολλούς αιφνιδιασμούς εξασφάλισε διαφορά 16 πόντων (63 – 47) .
Ο Νέος Σκοπός προσπάθησε στην τελευταία περίοδο, μείωσε μέχρι τους 7 πόντους αλλά δεν κατάφερε τελικά να πετύχει το διπλό με το τελικό σκορ να κρίνεται δίκαιο .

Δεκάλεπτα: 15-16, 39-33, 63-45, 74-66
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Μοσχοτόγλου
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Καγιάογλου): Μουλάκης 13 (1), Υφαντόπουλος, Κακλαμάνος 4 (1), Δανίκας 4, Κ. Δενδρινός 9, Κουτσογιάννης 20, Κηπουρός 16, Καλλινικίδης 4, Α. Δενδρινός 4, Αδαμόπουλος, Σκαρλάτος.
ΟΡΦΕΑΣ ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ (Κοκολιός): Ντίκογλου 5, Σουλούγκας 4, Τσανάκας 11 (2), Καδής 14 (1), Χατζηπέτρου 10, Κατσικάς, Γκουτζιομήτρος 16 (1), Τεβετζίδης 4, Καρακώστας 2,Βιτανόπουλος .