Τρίτη 15 Ιανουαρίου 2013

Α.Σ.ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ - Π.Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 84-25

Το νέο έτος μπήκε εντυπωσιακά για τους Διόσκουρους οι οποίοι επικράτησαν με 84-25 του Αετού Κιλκίς και σε συνδυασμό με την ήττα του Αργοναύτη συγκατοικούν πλέον στην δεύτερη θέση έναν βαθμό απόσταση από την κορυφή.

Από το 1ο λεπτό η ομάδα των Διόσκουρων μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και έκοψε τα φτερά του Αετού Κιλκίς, με το δεκάλεπτο να τελειώνει 19-7. Η συνέχεια ήταν ακόμη πιο δυνατή, με την δίψα των νεαρών παικτών να κάνει την εμφάνισή της στο παρκέ, και το επί μέρους σκορ να γίνεται 30-2 τελειώνοντας και τον αγώνα ουσιαστικά.
Η συνέχεια ήταν διαδικαστική με τον προπονητή των Διόσκουρων να δοκιμάζει σχήματα με παίκτες που δεν έχουν συνήθως μεγάλη συμμετοχή, δίνοντας την ευκαιρία σε όλους να αποδείξουν την δουλειά που γίνεται φέτος στους Διόσκουρους, και φυσικά αυτοί πιάσαν την ευκαιρία από τα μαλλιά!
Στους διακριθέντες λοιπόν δικαιωματικά ανήκουν οι Τσιάμης, Προύσαλης και Ψωμιάδης.

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ  84-25
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-7, 49-9, 68-17, 84-25
Διαιτητές: Ζέρβας-Ζιώγας
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Κατσέλας 9, Σισμάνης 3 (1), Βλάχος 16 (2), Μπαταούλας 6, Προύσαλης 4, Μαλούτας 4, Ψωμιάδης 2, Κοτζαγιάννης 16, Καραγιαννίδης 5 (1), Τσάμης 10 (1), Καρανώτας 9.
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛ. (Παπαδόπουλος): Τάτσης 4, Κωνσταντινίδης, Παπαδόπουλος 2, Τόμας, Παπανικολάου Δ. 2, Λιάπης, Ασβεστόπουλος, Πατσούρης 9 (1), Ξανθόπουλος 6, Βαφείδης 2.