Τετάρτη 30 Ιανουαρίου 2013

Γ.Σ.ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ - Φ.Ο.ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 79-72

Τρία στα τρία για την ομάδα των Τιτάνων Παλαμά μιας και κατάφερε να επικρατήσει και αυτή την Κυριακή στην έδρα του επί του Πρωτέα Γρεβενών, με τον οποίο μέχρι τη λήξη του αγώνα ισοβαθμούσε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα και πλέον είναι κοντά για το τέσσερα στα τέσσερα αφού την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται τον ουραγό και χωρίς καμία νίκη στο πρωτάθλημα, Αετό Κιλκίς.

Ένα ματς που ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα του Παλαμά αφού με πολύ καλή άμυνα σε όλο το πρώτο ημίχρονο και με τρομερά ποσοστά σε βολές ,δίποντα και τρίποντα κατάφερε να πάρει μια διάφορα που στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έφτασε στους 18 πόντους με σκορ 52-34.

Το ίδιο τέμπο συνεχίστηκε και στο τρίτο δεκάλεπτο με τα Γρεβενά να μην βρίσκουν εύκολα το δρόμο προς το καλάθι και να μένουν πίσω στο σκορ 64-48. Στο τελευταίο δεκάλεπτο χαλάρωσε η ομάδα του Παλαμά μιας και είχε τη διαφορά , όμως η ομάδα του Πρωτέα δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και  πλησιάσε στο 2.30΄΄πριν το τέλος του αγώνα στους 5 πόντους. Κάπου εκεί όμως η σοβαρότητα των παικτών του Παλαμά και η ευστοχία στις βολές έκαναν το τελικό 79-72.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ   79-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 33-17, 52-34, 64-48, 79-72
Διαιτητές: Ζαγορίδης-Φουτζήλας
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛ. (Χατζάρας): Βαϊδάκης 4, Τσέλιος 17 (3), Γιωτόπουλος 12 (2),  Αναγνωστόπουλος 7 (1), Αντωνίου 8(2), Φούντας, Παπαγιάννης, Μακρής 3 (1), Παπακώστας 22, Γκαντιάς 6.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Μουρουζίδης): Ρούζιος 5, Γράβας 18 (2), Κλωνάρας 14 (1), Ρίγγος 12 (2), Κολοβός 7 (1), Μουράτογλου 16 (1), Μπόζιαρης, Τζήμας.